Rodzice

Dla Rodzicow
Polska Szkoła im. Jana Pawła II istnieje od 1960-go roku. Głównym celem naszej szkoły jest nauczanie dzieci i młodzieży polonijnej języka polskiego, historii, geografii jak również zgłębianie polskiej pięknej kultury i tradycji.

ZAPRASZAMY!

Siedzibą szkoły jest New Britain High School (Freshman Academy), ktora mieści się przy 110 Mill St. New Britain, CT. Zajęcia prowadzone są w klasach – od zerówki do klasy X. Absolwenci klas VIII zostają zakwalifikowani przez dyrektora szkoły aby zdawać egzamin stanowy z języka polskiego (Polish Regents Exam) pozwalający uczniom naszej szkoły na uzyskanie do 4 kredytów za język polski jako język obcy w szkole średniej

Lekcje odbywają się w soboty i trwają od godziny 8:30 do 12:30 w klasach od zerówki do klasy V i od godziny 8:30 do 12:45 w klasach VI, VII i VIII.

W ciągu roku szkolnego odbywają się następujące uroczystości:

bulet Pasowanie pierwszaków – akademia

buletDzień Nauczyciela – akademia

buletZabawa Jesienna dla rodziców – fundraiser

bulet Św. Mikołaj w Szkole

buletChoinka – akademia

buletZabawa Karnawałowa dla rodziców – fundraiser

buletDzień Matki – akademia

bulet Wycieczki wszystkich klas

bulet Uroczyste zakończenie roku szkolnego i pożegnanie uczniów klas ósmych – akademia

bulet Dwutygodniowa wycieczka do Polski dla uczniów klas VII i VIII (co drugi rok – nastepna wycieczka odbędzie się w czerwcu 2015 roku)
REJESTRACJA I OPŁATY W 2014-2015 ROKU

Formularze wraz z zaliczka należy zwrócić DO 17 MAJA 2014.
Za rejestracje zwrócone pomiędzy 18 maja a 31 lipca pobierana będzie dodatkowa oplata w wysokości $50 – nie doyczy to nowych uczniow (ktorzy nie uczeszczali do szkoly w roku szkolnym 2013-14.
Po 1 sierpnia rejestracje będą przyjmowane tylko i wyłącznie po rozpatrzeniu komisyjnym.
Opłaty za szkołę wynoszą:

Klasy 0 – X

1 dziecko

2 dzieci

3 lub wiecej dzieci

$370

$550

$650

Przy skladaniu rejestracji wymagane jest wplacenie niezwrotnej zaliczki w wysokosci $50. Reszta oplaty (czesne minus zaliczka) musi byc uregulowana do 27 wrzesnia 2014. Po 27 wrzesnia 2014 oplaty za szkole beda pobierane z dodatkowa oplata za zwloke w wysokosci $10.00 od kazdego rozpoczetego tygodnia opoznienia.