Ogłoszeni Szkolne / School Announcements – 11-18-2017

Sprawozdanie ze spotkania rodzicielskiego

Specjalne zebranie rodzicielskie odbyło się 11-go Listopada którego celem było wybranie osoby na stanowisko wiceprezesa i przegłosowanie kandydatury na dyrektora pedagogicznego.
Po jednomyślnym głosowaniu Pani Anna Smerdel-Ramoya został zatwierdzona jako nowy dyrektor pedagogiczny a Pan Michał Gwara odstąpić od swojej poprzedniej rezygnacji i będzie nadal służyć jako wiceprezes. Serdecznie gratulujemy.

Summary of the General Assembly Meeting

Special general assembly meeting took place on November 11, the purpose of that meeting was to elect vice president and director of curriculum.
Upon unanimous voting Mrs. Anna Smerdel-Ramoya was instituted as new Curriculum Director, and Mr. Michael Gwara has rescinded his early resignation and will continue to serve as the vice president. Congratulations.


Wycieczka szkolna do Nowego Jorku

Jesteśmy w trakcie planowania szkolnej wycieczki do Nowego Jorku, aby odwiedzić słynną kwatera główna ONZ, Central Park i wystawę historyczna Artura Szyk w NY. Wycieczka będzie to świetna okazja dla studentów aby się zaznajomili ze sprawami Polsko-amerykańskimi w wizerunku światowym i promowaniem poczucia dumy z bycia członkiem Polonii.

 • Data: niedziela, 14 stycznia 2018
 • Czas: wycieczka całodniowa
 • Siedzenia są ograniczone do 56 pasażerów
 • Płatności wymagana do: 16 grudnia 2017 r.
 • Koszt za osobę:

– Uczen Polskiej Szkoly Sobotniej = $15.00

 – Osoba dorosła (rodzic/opiekun) = $ 44.00

 – Osoba ponizej 18-go roku zycia = $ 37,00

Proszę odpowiedzieć na ten e-mail / call / porozmawiać z BOD z zainteresowaniem przez sobotę 25 listopada.   <Wycieczka PDF>

School trip to New York City

We are in a process of planning a school trip to New York City, to visit United Nations, Central Park and Artur Szyk exhibit at the NY Historical Society. The trip it would be a great opportunity for students to get exposed to Civil Society organizations, Polish-American affairs and to promote sense of pride of being members of  Polonia.

 • The date is:  Sunday, January 14th 2018
 • Time: TBD (all day trip)
 • Seats are limited to 56 passengers  – First come first serve.
 • Payments are due: December 16, 2017
 • Cost per person:

–           Polish School student =  $15.00

–          Adult (parent/guardian) = $ 44.00

–          Non-Polish School student – under 18 = $37.00

Please RSVP to this email / call / speak with BOD with interest by Saturday November 25. <Trip PDF>


Zaproszenie na Coroczny Bal Charytatywny

Chcielibyśmy zaprosić Państwa na nasz coroczny Bal Charytatywny, który odbędzie się 27go Stycznia 2018 od godziny 20.00 do 1.00 nad ranem w Crystal Ballroom 211 Farmington Ave, New Britain, CT 06053. Wieczór będzie wypełniony wspaniałymi przekąskami, bogatą kolacją (w formie bufetu), wiedeńskim stołem z kawą, herbatą, sodą, i sokami, tańcem przez całą noc przy muzyce DJ Greg Polski i bogatych nagrodach fantowych z niesamowitą aukcją.

Bilety tylko $60.00 od osoby lub $500 za cały stol dziesięcioosobowy.

Prosimy o kupno do 15-go Stycznia.

Prosimy o kontakt: Ania Simpson 860-966-9825 lub Asha 860-817-0368 info@PolskaSzkolaHartford.com

Ta okoliczność jest naszą największą imprezą w celu pozyskania funduszy na rzecz szkoły i mamy nadzieję, że będziecie Państwo w stanie wesprzeć naszą placówkę poprzez udział w zabawie.

Jeśli nie jesteś w stanie byc obecni, prosimy o zakupu jednego biletu na rodzinę, jak miało to miejsce w ciągu ostatnich kilku lat.

Serdecznie dziekujemy. Plakat w zalaczniku

Invitation for Annual Fundraising Ball

We would like to invite you to our Annual Fundraising Ball on January 27, 2018 from 8:00 pm to 1:00 am at: Crystal Ballroom 211 Farmington Ave, New Britain, CT 06053

The evening will be filled with a variety of wonderful Polish hors d’oeuvres, Full Dinner (buffet style),Viennese table with Coffee & Tea, soda, juice, raffle prizes, silent auction and dancing all night, provided by fabulous DJ Greg Polski. We will also have many attractive items during Silent Auction. Remember this is BYOB event.

This Ball is our biggest fundraising event of the year and we are hoping you will be able to support our school by attending, however if you are not able we ask that each purchase ONE ticket per family as it was done in past few years.

Please contact Ania Simpson 860-966-9825 or Asha at 860-817-0368 info@PolskaSzkolaHartford.com for tickets and/or questions.

Tickets are ONLY $ 60.00 per person or $500 per table of 10

Reserve your table / ticket and pay by January 15th for this fabulous event!

Hope to see you all there


Prozba o Pomoc!

Jesteśmy w trakcie  przygotowaniań do Balu Charytatywnego dla Naszej Szkoły i chcielibyśmy prosić o Państwa pomoc.  Jeśli prowadzicie swój biznes, pracujecie w firmie, wasi znajomi czy członkowie rodziny znają firmy które oferują produkty, gift cerificates, albo usługi i skłonne byłyby podarować coś co możemy użyć w naszej Aukcji podczas Balu, bylibyśmy bardzo wdzięczni.  Od restauracji, salonów fryzjerskich & kosmetycznych, sklepów z podarunkami, usługami prawniczymi, fotograficznymi, napraw, landscaping, sprzątania, itd przyjmiemy każdą donacje.  Jeśli wy lub ktoś kogo znacie ma “time share” i chciałby podarować weekend czy dłuższy pobyt – prosze dajcie znać J

Załączamy list z prośbą o dary – do wyboru są 3 (tylko z prośbą o artykuł, serwis, gift certificate, oraz z prośbą artykuł, serwis, gift certificate albo donacje pieniężną wraz z zaproszeniem na nasz Bal w wersji Angielskiej i Polskiej)

Prosimy pamiętać że Nasza organizacja jest instytucją charytatywną i jest zwolniona od podatku według kodeksu IRS artykuł 501 (c) (3); wszystkie darowizny podlegają odliczeniu od podatku w pełnym zakresie prawa.

Jeśli macie Państwo jakiekolwiek pytania prosze o kontakt – Ania Simpson asimpson@polskaszkolahartford.com or text 860-966-9825

We Need Your help!

Preparations for the 2018 Annual Fundraising Gala are underway and we would greatly appreciate your support.   If you own a business, work at a business, have friends/family that know any businesses that would like to provide any goods, gift certificates, or services to our event and be promoted as generous donors by us, our Facebook page please let them know about this opportunity.

From restaurants, pizzerias, coffee shops, hair/nail salons, gift shops, legal services, photographers, handy men, landscapers, cleaners, limo services, car washes, etc we are happy to accept any donations and advertise the donors.  If you or anyone you know has a time share that they would like to offer for a weekend/week – please let us knowJ

Attached is a donation request letter that you can use to request donations, pick from 3 available (only donation request, donation of item or monetary with invitation to our Gala in English and Polish)

Please remember to mention that Our organization is a tax-exempt charity under the IRS code section 501(c) (3), all donations are deductible to the fullest extent of the law.

Please contact Ania Simpson with any questions – asimpson@polskaszkolahartford.com or text 860-966-9825.  Thank you for your help in making this event a great success!


Ty Kupujesz – AmazonSmile Daje

Swieta szybko się zbliżaja.  Kupuj prezenty dla kazdego na swojej liscie swiatecznej na AmazonSmile.amazon.com/ch/27-2547743 a Amazon odda 0,5% ceny twojego zakupu do Polskiej Szkoly Sobotniej,  jako donacja charytatywna.

Wsparaj nasza szkole poprzez robienie swoich zakupow na smile.amazon.com juz dzisiaj.

 Oto kilka sposobów, aby pomóc nam przez rozpowszechnienie tej informacji:

swoich członków rodziny, sąsiadów i przyjaciół aby uzywali i zapamietali stronie internetowa http://smile.amazon.com/ch/27-2547743  aby wszystkie ich zakupy kwalifikowane byly jako donacja do naszej szkoly.

 •  Skopiuj i wklej ten komunikat w postach na Facebooku, Tweet lub Instagram:

 “Amazon przekazuje donacje do Polskiej Szkoly Sobotniej, kiedy robisz zakupy na http://smile.amazon.com/ch/27-2547743 – Dołącz do nas i wspomagaj nas”

You shop. AmazonSmile gives 

The holidays are approaching fast.  Shop for everyone on your gift list this holiday at smile.amazon.com/ch/27-2547743  Amazon will donate 0.5% of the price of your eligible AmazonSmile purchases to Hartford Polish Saturday School whenever you shop on AmazonSmile.

Support our charitable organization by starting your shopping at smile.amazon.com

Here are few ways to help us by spreading the word:

 • Send an email and share this link: http://smile.amazon.com/ch/27-2547743  ask your family members, neighbors, and friends to bookmark this link so all their eligible shopping will benefit Hartford Polish Saturday School.
 • Copy and paste this message in a Facebook, Tweet or Instagram:

“Amazon donates to Hartford Polish Saturday School when you shop at http://smile.amazon.com/ch/27-2547743  – Join us, support us“


Zaplata za szkole

Przypominamy rodzicom o zaległych oplątach za szkole. Po upływie ostatecznego terminu do zapłaty za zaległe kwoty– 31 Stycznia, 10% opłaty będzie dodane do wszelkich niezapłaconych kwot. Prosimy także o uregulowanie zapłaty za nieodrobiony dyżur. Pytania prosimy kierować do Skarbnika naszej szkoły,

School Tuition

We would like to remind parents about any overdue payments for school tuition. The deadline for payment for the overdue amounts is January 31,. After that date, 10% late fee will be added to any unpaid balance. Also please regulate the fees payment for any unfulfilled Recess Duty. Questions should be directed to school’s Treasurer


Coroczny Festiwal Szopek Krakowskich

Serdecznie zapraszamy na Festiwal “Szopka” w niedzielę – 26 listopada od 09:30 do 15:00 w sali balowej Domu Polskiego Narodowego. Wydarzenie będzie miało funkcję eksponatowa. Bedzie tez stoisko dla dzieci, gry, biżuteria, upominki, książki, pocztówki, pierogi, pieczone przysmaki i wiele więcej. Podczas uczestniczenia w festiwalu, pyszne posiłki będą dostępne do nabycia. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Wstęp i parking są bezpłatne.

Aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniu, skontaktuj się z Marekiem Czarneckim at 203-238-7553  or marekstudio4b@hotmail.com

Plakat w zalaczniku

37th Annual Szopka Festival & Competition

sponsored by the Polish Cultural Club of Greater Hartford, Inc. is being held at the Polish National Home, 60 Charter Oak Avenue,  Hartford on Sunday, November 26 from 9:30 a.m. to 3:00 p.m

Free Admission and Parking Handicapped Accessible

A Polish Buffet will be available for purchase at the Polish National Home Dining Room from 11:00 a.m. to 3:00 p.m. Reservations are suggested for parties of 8 or more. Please call 860.247.1784.  Featuring Many Fine Craftsmen & Vendors  Polish Imports and Pottery ~ Vintage Jewelry ~ Holiday Items ~ Arts and Crafts ~ Books and Cards ~ “Country Kitchen”, Including Kielbasa and Pierogi ~ Photos with Święty Mikołaj (Polish Santa Claus) ~ “Coffee Bar” with Polish Pastries ~ Children’s Szopka Coloring Page Competition

For further information, call 860-659-0356
For Szopka making information, contact Mak Czarnecki at 203-238-7553
or marekstudio4b@hotmail.com


WFSB – SMS wczesnego zimowego ostrzegania.

Teraz, kiedy rok szkolny już trwa, a zimowa pogoda będzie z nami w krotce, , chcieliśmy przypominać wszystkim o opcji WFSB sms sieci wczesnego ostrzegania. System SMS – to doskonały sposób dla nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów do natychmiastowego zapoznania sie ze wszelkiego rodzaju szkolnymi opuznieniami lub zamknieciami szkolnymi w porze zimowej. Rejestracja jest prosta! Wystarczy wejść na poniższy link i podaj swój numer telefonu komórkowego:

http://my.textcaster.com/asa/Default.aspx?ID=c1616077-39d9-4682-b0ca-63a1ee174441

WFSB Early Warning – Text Alerts.

Now that the school year is underway and winter weather will be here before we realize it, we wanted to take a moment to remind you about the WFSB Early Warning Network Text Alerts. Text alerts are a great way for teachers, staff, parents, & students to instantaneously be made aware of closings and delays once you enter your information into our system.

Signing up is easy! Simply go to the following link and enter your cell phone number:

http://my.textcaster.com/asa/Default.aspx?ID=c1616077-39d9-4682-b0ca-63a1ee174441.