Ogłoszeni Szkolne / School Announcements – 11-11-2017

_____________________________________________________

Akademia z Okazji Odzyskania Niepodległości

Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym polskim świętem narodowym. 11 listopada 1918 roku po 123 latach niewoli Polska odzyskała niepodległość. Serdecznie zapraszamy wszystkich nauczycieli, rodziców, opiekunów i dzieci 12 Listopada na uroczysta akademie z okazji Odzyskania Niepodległości.

PAMIĘTAJMY:

Spotykamy się wszyscy o godzinie 11:15 am, na zewnątrz Polskiego Domu Narodowego (w przypadku deszczu spotykamy się w kościele), po czym wszyscy zebrani przemaszerują na specjalną msze do kościoła Sw. Cyryla i Metodego (po wejściu do kościoła dzieci z polska szkolą usiada na zarezerwowanych ławkach z lewej strony).

Po mszy wszyscy przejdą na uroczystą akademię która się odbędzie się w Polskim Domu Narodowym o godzinie 1:00 PM.

Obecność obowiązkowa dla studentów naszej szkoły. Prosimy o ubranie dzieci na galowo (białe koszulki i czarne spodnie/spódniczki). Przypominam ze obecność dzieci na akademii jest częścią oceny końcowej.

Polish Indpendence Day “AKADEMIA”
National Independence Day is the most important Polish national holiday. November 11, 1918, Poland regained its independence after 123 years of captivity. We would like to invite you to celebrate this very special occasion. The ceremony will start with gathering of all students in polish National Home (in case of the rain we meet in the church) at 11:15 am. After special mass at 11:30 we all walk to special akademia held in the Polish National Home, Sunday, November 12th, at 1:00 PM. All students must attend this event and wear white shirts and black pants/skirts.
_____________________________________________________

Zebranie z Rodzicami

Zapraszamy wszystkich rodziców na nasze specjalne zebranie rodzicielskie które odbędzie się 11-go Listopada o godzinie 11:30 rano w stołówce szkolnej.

Celem zebrania jest wybranie osoby na stanowisko wice prezesa i przeglosowanie kandydatury na dyrektora pedagogicznego.

Serdecznie zapraszamy wszystkich rodzicow.

Meeting with Parents

We invite all parents to our special general assembly meeting which will take place on 11th November at 11:30 am in the school cafeteria.
The purpose of the meeting is to elect vice president and director of cariculum.
All parents are invited.

_____________________________________________________

Andrzejki-Polska Tradycja

Tradycyjne Andrzejki beda obchodzone w naszej szkole 18go Listopada, Andrzejki to stara polska tradycja, która czci Świętego Andrzeja. Dzieci będą miały okazję wróżyć woskiem i kubeczkami, ustawiać buty, i kolorować obrazki związane z porą roku. Program będzie przygotowany przez naszych nauczycieli. (wiecej informacji w krotce)

Andrzejki – St Andrew’s Day – A Polish Tradition
Traditional St. Andrew’s day will be celebrated in our school on November 18th, “Andrzejki” is an old Polish tradition that honors St. Andrew. Children will have the opportunity to pour wax , practice shoes racing competition, color pictures associated with the season and manu more games.

The program will be prepared by our teachers. (more information sortly)

_____________________________________________________

​Coroczny Festiwal Szopek Krakowskich

Serdecznie zapraszamy na Festiwal “Szopka” w niedzielę – 26 listopada od 09:30 do 15:00 w sali balowej Domu Polskiego Narodowego. Wydarzenie będzie miało funkcję eksponatowa. Bedzie tez stoisko dla dzieci, gry, biżuteria, upominki, książki, pocztówki, pierogi, pieczone przysmaki i wiele więcej. Podczas uczestniczenia w festiwalu, pyszne posiłki będą dostępne do nabycia. Serdecznie wszystkich zapraszamy.

Wstęp i parking są bezpłatne.

Aby uzyskać więcej informacji o wydarzeniu, skontaktuj się z Marekiem Czarneckim at 203-238-7553 or marekstudio4b@hotmail.com

Plakat w zalaczniku

Annual Szopka Festival

The 37th Annual Szopka Festival & Competition sponsored by the Polish Cultural Club of Greater Hartford, Inc. is being held at the Polish National Home, 60 Charter Oak Avenue, Hartford on Sunday, November 26 from 9:30 a.m. to 3:00 p.m

Free Admission and Parking Handicapped Accessible

A Polish Buffet will be available for purchase at the Polish National Home Dining Room from 11:00 a.m. to 3:00 p.m. Reservations are suggested for parties of 8 or more. Please call 860.247.1784. Featuring Many Fine Craftsmen & Vendors Polish Imports and Pottery ~ Vintage Jewelry ~ Holiday Items ~ Arts and Crafts ~ Books and Cards ~ “Country Kitchen”, Including Kielbasa and Pierogi ~ Photos with Święty Mikołaj (Polish Santa Claus) ~ “Coffee Bar” with Polish Pastries ~ Children’s Szopka Coloring Page Competition

For further information, call 860-659-0356
For Szopka making information, contact Mak Czarnecki at 203-238-7553
or marekstudio4b@hotmail.com

Download (PDF, Unknown)

Download (PDF, Unknown)

_____________________________________________________

WFSB – SMS wczesnego zimowego ostrzegania.

Teraz, kiedy rok szkolny już trwa, a zimowa pogoda będzie z nami w krotce, , chcieliśmy przypominać wszystkim o opcji WFSB sms sieci wczesnego ostrzegania. System SMS – to doskonały sposób dla nauczycieli, pracowników, rodziców i uczniów do natychmiastowego zapoznania sie ze wszelkiego rodzaju szkolnymi opuznieniami lub zamknieciami szkolnymi w porze zimowej. Rejestracja jest prosta! Wystarczy wejść na poniższy link i podaj swój numer telefonu komórkowego:

http://my.textcaster.com/asa/Default.aspx?ID=c1616077-39d9-4682-b0ca-63a1ee174441

WFSB Early Warning – Text Alerts.

Now that the school year is underway and winter weather will be here before we realize it, we wanted to take a moment to remind you about the WFSB Early Warning Network Text Alerts. Text alerts are a great way for teachers, staff, parents, & students to instantaneously be made aware of closings and delays once you enter your information into our system.

Signing up is easy! Simply go to the following link and enter your cell phone number:

http://my.textcaster.com/asa/Default.aspx?ID=c1616077-39d9-4682-b0ca-63a1ee174441.